Спортен празник “Жоро Димитров” - 2013

От 3 години, в памет на Георги Димитров - наш учител по физкултура и приятел, в ТУЕС се организира спортен празник. Веднъж годишно се отделя цял ден, в който учениците да спортуват. И тази година, на 18 октомври, се събрахме, за да уважим традицията.

Както и миналите години, така и тази имаше състезание по футбол и оспорвани турнири по тенис на маса и шах.

Миналогодишните победители във футболните състезания тази година завършиха на трето място и като награда получиха сладки и шоколади. За второто място се бориха 9В и 10Г клас. Мачът завърши 3:1 за 9 клас и те отидоха на финалите, където се срещнаха с 12 клас.

Финалът беше оспорван, в последната минута 12 клас вкараха гол, с което заслужиха почетното първо място и купата. Заради доброто си представяне на терена, 9 клас получиха футболна топка.

Всички дадоха най-доброто от себе си и се представиха добре. В края на празника учениците, които присъстваха, получиха шоколад.

Догодина очакваме още по-оспорвани и интересни мачове.